All Americans

All Americans

St. Rita All Americans
Silent News First Team Basketball
1993         Amy Shircliff   
 
Silent News Second Team Basketball
1989 Nicki Zapko 1998 Gina Sforzo 
1991 Greg Visco 1999 Jimmy Flanders 
 
 
Silent News Third Team Basketball
1993Rene Visco1997Mary Visco 
1994 Tonia Gallagher 1997 Danny Pataky 
 
NAD First Team Basketball
1962 John Kaleta 1986 Valerie Depcik 
1965 Jerry Studer 1987 John Cunningham 
1966 Roy Duket   
 
 
NAD Second Team Basketball
1964 Jerry Studer 1980 David Trimborn 
1966 Doug Brockman 1982 Joe Ortiz 
1969 Ron Rood 1986 John Cunningham 
1971 Rick Suiter   
 
Frat First Team Basketball
1965 Jerry Studer 1986 Tony Merchinsky 
1971 Rick Suiter 1987 John Cunningham 
1972 Rick Suiter 1991 Christine Crosby 
1994 Amy Shircliff   
 
Frat Second Team Basketball 
1964 Jerry Studer 1972 James Boscovich 
1965 James Dudasik 1983 Gene Owens 
1966 Roy Duket 1989 John Beer 
1969 Ron Rood 1992 Amy Schircliff 
1971 Frank Hunkler   
 
Frat First Team Football
1968 Bob Baltenbach - Tackle 1983 Mark Sujkowski - End 
1968 Ron Rood - Fullback 1984 Mark Sujkowski - RB 
1969 Bob Greenwalt - Center 1984 Jon Smiley - Tackle 
1971 James Boskovich - Tackle 1986 John Cunningham - End 
1971 Rick Suiter - QB 1987 Darryl Zurawski - Center 
 
 
Frat Second Team Football
1964  Jerry Studer - QB  1981  Joe Ortiz - HB 
1970  Rick Suiter - QB  1982  Mark Sujkowski - End 
1978  Mark Flaherty - QB  1985  John Cunningham - End 
 
Silent News First Team Baseball
1988  Darryl Zurawski - OF  1991  Jon Hartman - Catcher 
1988  John Alba - OF  1991  Greg Visco - Pitcher 
1989  John Beer - OF  1994  Dennis Miller - Pitcher 
1990  Greg Visco - Pitcher  1994  Brad Hutson - Pitcher 
1990  Pat Flores - 3B  1995  Danny Pataky - Pitcher 
1990  Jon Hartman - Catcher  1996  Danny Pataky - Pitcher 
1991  Will Hayes - 1B     
 
NAD First Team Baseball
1986 John Alba - 3B 1986 Carmello Camacho - DH 
1986 Darryl Zurawski - 1B 1987 John Alba - SS 
 
NAD Second Team Baseball
1987 Eric Carr - OF 1987 Steve Salzano - DH 
Silent News First Team Soccer
1990 Nebiya Nega 2000 Shawkat Saeed 
2000 William Ofori-Attah   
 
Silent News Second Team Soccer
1991 Ed Arrivello 1998 Brandon Wheeler 
1995 Danny Pataky 1998 Leroy Carter 
1996 Dennis Miller 1998 Jimmy Flanders 
1996 Danny Pataky 1999 Shawkat Saeed 
1997 Leroy Carter 1999 William Ofori-Attah 
 
Silent News First Team Volleyball
1988 Beth Burke 
 
Silent News Second Team Volleyball
1993 Nicki Springer 
 
© 2017. St. Rita School for the Deaf - All Rights Reserved. School CMS Created by eSchoolView
View text-based website